Korisnički login

U srijedu, 13 listopada 2010 na stadionu u Babincu gostovali veterani Dinama

U prijateljskoj utakmici postignuto deset golova

U godini kada igrači i rukovodstvo Nogometnog kluba Dinamo Babinec obilježavaju tridesetu obljetnicu kluba (svečana proslava održana je 24. srpnja, op ft), priređen je i za brojne navijače i prijatelje nogometa pravi spektakl, naime na stadionu Dinama gostovali su veterani Dinama iz Zagreba, a u bravurama popularnih nogometaša došli su uživati i brojni poklonici nogometa iz susjednih mjesta.

Sama utakmica započela je u 16 i 30 sati, a utakmicu su sudili, glavni sudac Jurica Šprem i pomoćni Nikica Bunić i Zvonko Mesek. Za Dinamo iz Zagreba utakmicu su započeli, na golu je bio poznati napadač Drago Vabec (1), dok su  u polju igrali Ivan Lušić (6), Ismet Hadžić (4), Zlatan Arnautović (5), Marko Kolak (7),Vlado Papić (8) , Branko Strupar (9), Igor Runevski (12), Davor Braun (13), Vlado Deželić (14) i Nikica Zrilić (15), a  u tijeku prvog poluvremena u igru je ušao i poznati virtuoz nogometne igre Marko Mlinarić (10).

Za sastav domaćina igrali su  Vlado Turščak (1), Zvonko Veršić (2), Zletko Serec (3), Dušan Škrinjar (4), Sašo Majhen (5), Ivan Plantak (6), Damir Krobot (7), Mladen Jamnik (9), Mladen Kereži (10), Nenad Kolar (11), Saša Knezoci (13), Ivan Dobrotić (15), Ivica Jamnik (16), Darko Humek (17) i Mario Dobrotić (18).

Utakmica je igrana dva puta po 35 minuta, a nakon početnog „ispitivanja“ snaga gosti su poveli u 7 minuti golom Papića, na 2:0 povisio je iz jedanaesterca u 13 minuti Branko Strupar, koji je nakon toga nanizao još četiri pogotka. Treći gol postigao je Deželić u 22 minuti, a golom Dinamove devetke u 33 minuti, otišlo se na odmor rezultatom 4:0.

Seriju golova u drugom poluvremenu započeo je Runevski, a na 6:0 povisio je izuzetno raspoloženi Strupar u pedesetoj minuti, koji je nakon toga golove postigao i u šezdesetoj i 64-oj minuti. Pred kraj utakmice, 68 minuta, u strijelce se po drugi puta upisao Igor Runevski, a počasni gol iz jedanaesterca u posljednjoj minuti susreta postigao je Ivan Plantak.

Ako bi tražili najbolje pojedince prijateljske utakmice, u pobjedničkoj ekipi to bi svakako bio Branko Strupar, a kod  domaćih igrača najbolji dojam ostavio je vratar Vladimir Turščak, koji je s nekoliko bravuroznih intervencija spriječio dvoznamenkasti poraz. Unatoč relativno visokom porazu nitko nije bio nezadovoljan jer je pobijedio Dinamo, a brojni mladi igrači i navijači Dinamovi zatražili su potpise poznatih nogometaša.

Za uspomenu na gostovanje Dinama iz Zagreba u Babincu, Saša Škrinjar, predsjednik NK Dinamo Babinec, uručio je povjereniku zagrebačkih modrih Stanku Lazaru dres kluba s upisanim datumom gostovanja, a igračima iz Zagreba zahvalio je na gostovanju i načelnik općine Cestica Mirko Korotaj. Susretu je prisustvovao osnivač NK Dinamo Milivoj Jamnik i Vladimir Knezoci iz Zagreba, a za uspomenu i sjećanje na dan gostovanja u općini Cestica, za svakog igrača kluba Drago Vabec preuzeo je prigodne poklon za svakog sudionika susreta , koji se sastojao od butelje vina proizvedenog na danas već poznatoj, popularnoj cestičkoj Vinskoj cesti klampotic.

Zajednička fotografija pred početak utakmice, te Dinamo Zagreb, domaćini, utakmica i publika, završetak utakmice i kasnije druženje i proslava jubileja i pobjede Dinama